Skip to content

12.10.2013

1

Astro-foto z Jerzym Krugiem

Z Jurkiem Krugiem testowaliśmy mobilny sprzęt do astrofoto. Jurek pozwolił mi wykorzystać AstroTraca na jego statywie Manfrotto z super głowicą z mikroruchami w trzech kierunkach!! Dzięki temu i wykorzystaniu lunetki biegunowej dokładne ustawienie na biegun północny trwało poniżej 1 minuty!. Genialna prostota tego rozwiązania umożliwiła przenoszenie się ze statywem w rożne miejsca skąd lepiej było widać (bez drutów telegraficznych) to co na niebie mnie interesowało. Do swojego aparatu wkręciłem dla testów Jurka obiektyw NIKKOR 105/2.5, który okazał się być bardzo dobrym egzemplarzem i jak widać na poniższych zdjęciach jakość obrazów jak i samego prowadzenia jest bardzo dobra.
Składam w tym miejscu podziękowania dla Jurka za możliwość przetestowania jego astro-foto sprzętu. Dzięki tym moim nowym doświadczeniom zmodyfikuję plany budowanego przeze mnie FASTRALa.

 

Teraz już po rekonwalescencji będę mógł już przenosić swój astro-sprzęt, którego planuję nieco zmodernizować i mam nadzieję, że fotki będą jeszcze lepsze, choć do tych nie mam zastrzeżeń :)