Skip to content

Ostatnia aktualizacja przez JaWil dnia 22.03.2021 o godzinie: 14:56

DNA cz.1 „SPIRALE ZAGŁADY”

Choć „DNA” jest powieścią science-fiction, to oparta została na wiedzy z zakresu astronomii, fizyki i biologii oraz na pewnych rzeczywistych zdarzeniach historycznych. Impulsem do jej napisania, stały się także dość subtelne, ale i tajemnicze zjawiska z codziennego życia wielu ludzi. Podejrzewam, że nawet raczej większości z nas, więc być może także Twojego? Przeczytasz o nich w Prologu, którego fragment został zamieszczony na tylnej okładce książki oraz w zwiastunie filmowym – link poniżej.

W ramach przysługującej autorowi licentia poetica, stara się on wyjaśnić genezę i mechanizm przynajmniej części  tych zjawisk i sytuacji.

Akcja zaczyna się od kilku – wydawałoby się – nie związanych ze sobą epizodów, mocno rozrzuconych w czasie i przestrzeni, które pomału zaczynają się ze sobą splatać.

Zachęcam do przeczytania tej książki.

Moje początki z powieścią DNA „Spirale zagłady”:

Autorem tej książki jest Maciej Górniak, mój bliski kolega po astronomii – członek Oddziału Warszawskiego PTMA, którego jestem prezesem. Pod koniec 2019 roku na jednym z naszych spotkań przy ul. Bartyckiej zdradził mi tajemnicę, że jest w trakcie pisania powieści science-fiction. Jest to ta dziedzina literatury, którą za młodu zaczytywałem się.  Moimi ulubionymi autorami są do tej pory Stanisław Lem, Janusz A. Zajdel czy Artur C. Clarke. Byłem bardzo ciekawy na ile ta książka napisana przez nieznanego nikomu pisarzowi jest w stanie mnie zainteresować i wciągnąć w przedstawione w niej akcje i przygody i poprosiłem Macieja o jej fragment jeszcze przed publikacją. Po pewnym czasie dostałem nawet cały tekst tomu pierwszego. Byłem bardzo miło zaskoczony, kiedy szybko pochłonąłem tę powieść. Jest świetnie napisana i porusza takie akcje i tematy jakie lubię właśnie w powieściach science-fiction. Po przeczytaniu tych ponad 420 stron chciałoby się dalej czytać, a tu tom I powieści się kończy. Na szczęście wiem, że Maciej już mocno zaawansował pisanie tomu drugiego, gdzie jeszcze bardziej połączą się niektóre wątki z tego pierwszego tomu. Ja już nie mogę się doczekać tomu II.  A będzie i tom trzeci.

Książka ta tak mi się spodobała, że dołożyłem tu nieco swojej pracy, aby jak najszybciej ukazała się w druku i właśnie w lutym 2021 ukazała się ona w wersji papierowej. W książce znajdziecie kilka moich ilustracji, wykonałem poniżej zamieszczony jej zwiastun filmowy i pomogłem w powstaniu siedmiu odcinków filmowych z fragmentami tej powieści, do których linki znajdziecie poniżej. Jednak najlepiej mieć w posiadaniu tę książkę i przeczytać ją kartka po kartce w zaciszu domowym.  Moja pamięć na szczęście już nie jest taka doskonała i dlatego już wkrótce planuję ponownie ją przeczytać.   :)

Książka jest już do nabycia tutaj:   DNA – „SPIRALE ZAGŁADY”  -  t.1

 

Tak wygląda okładka książki.

 

 

Zwiastun filmu na You Tube:       DNA -  „SPIRALE ZAGŁADY” – zwiastun filmowy książki 

 

 

Jeden z wątków powieści został udostępniony w sieci w postaci siedmiu odcinków czytanych przez autora. Ja dograłem do tego tło muzyczne i zamieniłem w filmy.

LINKI DO 7-MIU ODCINKÓW DNA tom 1 SPIRALE ZAGŁADY

ODCINEK 1/7

ODCINEK 2/7

ODCINEK 3/7

ODCINEK 4/7

ODCINEK 5/7

ODCINEK 6/7

ODCINEK 7/7

 

Jeśli zachęciłem Was do tej powieści napiszcie mi o tym na mojego maila.   janusz . wiland @ gmail . com  

Oczywiście usuńcie spacje z adresu mailowego