Skip to content

1.09.2013

3

Nocny Obserwator w. 3.09

Jest już nowa wersja programu.

Download free -  NOCNY OBSERWATOR 3.09

 

 

Program ten tworzyłem jeden rok, ale wykorzystałem sporo procedur z AstroJaWila. Jednak szata graficzna NO jest zupełnie inna i jak również ma bardziej rozbudowaną bazę katalogów obiektów widocznych na niebie.

31 sierpnia 2013 odbyła się inauguracja nowej wersji programu o numerze 3.09.

Nowa ujednolicona szata graficzna będzie milsza w obsłudze. Poprawiłem kilka nieprawidłowości i uaktualniłem niektóre dane tabelaryczne. Polecam tę nową wersję :)

1. W wersji 3.09 nastąpiły zmiany w miejscach obserwacji. Mamy teraz 99 miejsc do wyboru z możliwością edycji linii zabudowań zasłaniających niebo.

2. Dodałem opisy tekstowe wszystkich konstelacji z podaną widocznością w Polsce, opisem mitologicznym i wykazem najciekawszych obiektów.

3. Wyszukiwarka tekstów – znajdywanie w opisach tekstowych programu dowolnej sekwencji znaków.

4. Dodana możliwość wygaszenia górnej belki przez kliknięcie w nią i ponowne jej wyświetlenie przez klikniecie w górny fragment ekranu. Bez tej belki w trybie nocnym już nic nareszcie nie oślepia.

5. Kilka drobnych poprawek.

 

Uwaga uczestnicy AstroShow DeltaOptical, którzy dostali ode mnie płytki z programem. Punkt 4 i 5 dodałem już niedzielę rano 1 września i proszę Was o ściągnięcie sobie pełnej wersji jeszcze raz z sieci.