Skip to content

Ostatnie posty

5
maj

Maciej Pawłowski

Dzisiaj odwiedził mnie Maciej Pawłowski, o którym w Wikipedii można przeczytać:

 ”polski kompozytor, dyrygent, reżyser, aranżer, producent muzyczny i pedagog; od 1998 r. jest kierownikiem muzycznym licznych premier musicali w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Jego rock opera „Szambalia” do tekstów Anny Nowak-Otto, jako pierwsze w historii dzieło musicalowe polskich twórców, miała swoją premierę w Londynie (15 lipca 2014 r.) Jako dyrygent poprowadził ponad 3500 przedstawień i koncertów.

Jest autorem muzyki do kilkudziesięciu przedstawień teatralnych oraz kierownikiem muzycznym polskich prapremier musicali: Les Misérables, Upiór w operze, Akademia pana Kleksa, Taniec wampirów, Koty, Grease, Miss Saigon, Fame, Crazy For You, Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze, Aladyn Jr.

Jest absolwentem Sekcji Dyrygenckiej przy Wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji, Rytmiki i Wychowania Muzycznego w Akademii Muzycznej w Łodzi klasy prof. Henryka Blachy.

Jest założycielem sieci autorskich szkół musicalowych (Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego) kształcących młodzież w zakresie śpiewu musicalowego, tańca i sztuki aktorskiej. W 2018 r. stworzył Teatr Muzyczny Artland.”

Był to dla mnie zaszczyt gościć tak wielkiego Muzyka w moim domu.  Obaj pasjonujemy się astronomią, co było głównym przedmiotem spotkania, ale Maciej zobaczył mój kącik muzyczny, w którym spędzam ostatnio sporo czasu na nauce gry na klawiszach.

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 12:41
4
maj

Marsz Turecki

W Szkole Podstawowej nr 39 w Warszawie przy ul. Metrykantów w czerwcu 1971 roku wszyscy ósmoklasiści zostali zebrani na sali gimnastycznej na uroczystość zakończenia nauki w tej szkole. Były przemówienia, wręczenie nagród dla najlepszych uczniów, a na zakończenie Antoni Kirschner, mój kolega z ławki, został poproszony na scenę i zagrał na pianinie Marsza Tureckiego Wolfganga Amadeusza Mozarta. Byliśmy zachwyceni jego grą. Od tamtego dnia ten utwór podoba mi się i przypomina mi tamtą uroczystość i mojego kolegę. Po pół wieku postanowiłem zagrać fragment utworu. Tempo jak dla mnie jest bardzo szybkie i nie wiem czy dam radę dodać tu lewą rękę, ale będę próbował. Druga część utworu na razie jest dla mnie nieosiągalna. Może z czasem się uda. Posłuchajcie mojego wykonania po tygodniu ćwiczeń

MARSZ TURECKI – film z nagrania 4.05.2022

 

  

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 10:14
23
mar

Spotkanie POLSKO-UKRAIŃSKIE

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 22:44
17
mar

WYPRAWA DORIS – jest już książka

„WYPRAWA DORIS” – moje nowe opowiadanie już wydrukowane.
Dzisiaj doszły do mnie książeczki prosto z drukarni. Zainteresowanych dalszymi losami moich bohaterów Doris i Rona zachęcam do przeczytania opowiadania „WYPRAWA DORIS”. Elementy science-fiction, które zostały zmieszane z prawdziwą rzeczywistością wokół mojej osoby w ostatnich miesiącach. Wartka akcja opowiadania dzieje się także w przyszłości oraz w starożytności. Zachęcam do przeczytania. Kto nie przeczytał pierwszego tomu opowiadań „Niewiarygodne Przygody Doris i Rona” powinien zapoznać się z tym przed sięgnięciem po „WYPRAWĘ DORIS”. Mam jeszcze obie książeczki na zbyciu. Zainteresowanych proszę o maila – jest na załączonym zdjęciu.
Zachęcam także do obejrzenia i wysłuchania zwiastuna filmowego nowego opowiadania pt. „WYPRAWA DORIS”.
Opublikowano przez JaWil o godzinie: 17:29
8
mar

DZIEŃ KOBIET

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANIOM Z OKAZJI WASZEGO ŚWIĘTA

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 8:18
24
lut

Centrum Oriona z balkonu

Po wielu dniach niepogody wreszcie ładnie rozpogodziło się i postanowiłem sprawdzić, czy FASTRAL nie zardzewiał  :)   Okazało się, że nadal dobrze sobie radzi i zdjęcie Pasa Oriona i Wielkiej Mgławicy M42 wyszło całkiem ładnie.

Tutaj WIĘKSZE ZDJĘCIE

 

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 17:17
23
lut

Radocha – moje nowe nagranie

Melodię tę nazwałem „Radocha” z tego powodu, gdyż miałem dużo radości podczas tworzenia tego nagrania. Tym razem w przeciwieństwie do granych ostatnio przeze mnie klasyków, zapragnąłem stworzyć coś lekkiego, rytmicznego i wpadającego w ucho. Przy okazji poznawałem nieznane mi możliwości programu do tworzenia muzyki FL Studio, co również dawało mi satysfakcję. Posłuchajcie.

http://www.astrojawil.pl/muzyka/radocha.mp3

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 17:53
22
lut

Wróć do Sorento – nowe nagranie

Przedstawiam moje kolejne nagranie na Roland JUNO-DS oraz na KORG Wavestate. Jest to kompozycja E. de Curtisa pt. „Wróć do Sorento”. Moja wersja jest idealnie zgodna z nutami, które posiadam. Artyści tacy jak Anna German czy Luciano Pawarotti śpiewają zmieniając długość niektórych nut. Moje nagranie jest bardziej zgodne z oryginałem   :)

WROĆ DO SORENTO

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 20:27
21
sty

Wyprawa Doris – nowe opowiadanie

Już niedługo ukaże się drukiem nowe opowiadanie z serii „Niewiarygodne Przygody Doris i Rona” pt. „Wyprawa Doris”. Poniżej zwiastun tej nowej przygody, która ukaże się tylko w wersji książkowej. Aby ją mieć trzeba ją u mnie zamówić.

„WYPRAWA DORIS” – film

 

„Prząśniczka” – Stanisław Moniuszko

 

 

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 13:26
1
sty

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022

Kochani, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w 2022 roku.

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 0:10