Skip to content

Ostatnie posty

29
wrz

Misja „Gabriel’s Oboe”

Utwór „Obój Gabriela” kompozycji Ennio Morricone jest bardzo znany z filmu „Misja”. Bardzo go lubię. Postanowiłem zagrać go na Roland JUNO DS i poniżej w linku możecie posłuchać mojej, uproszczonej interpretacji tego utworu. Oczywiście uproszczenia wynikają z racji mojego wstępnego etapu poznawania tajników muzyki i grania na instrumentach klawiszowych.

MISJA – „GABRIEL’s OBOE” 

 

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 8:27
12
wrz

„Przeżyj to sam” mój cover

Na emeryturze oddaję się muzyce.

https://youtu.be/3Rd-t7j25tY

Nauka grania na klawiszach w toku. Podnoszę sobie poprzeczkę coraz wyżej. Od lipca dołączyłem granie lewą rękę razem z prawą. Jako doświadczony majsterkowicz zrobiłem sobie (z drewna oczywiście) konstrukcję wsporczą pod KORGa i od wczoraj mogę grać na dwóch klawiaturach jednocześnie. O dziwo nie sprawiało mi to większego problemu.
Na początek zagrałem mój ulubiony utwór Lombardu „Przeżyj to sam”. Mając dwie tak fantastyczne klawiatury jednocześnie ilość brzmień, które mogę wybrać sięga już nieskończoności.
Życzę miłego słuchania gry młodego emeryta i bardzo początkującego klawiszowca ????
Opublikowano przez JaWil o godzinie: 11:43
31
sie

Żegnaj Mamusiu

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 10:16
31
sie

Zlot AstroShow nr 10 – Delta Optical w Żninie – 27-29.08.2021

Zapraszam do przeczytania i obejrzenia mojej relacji z tego jubileuszowego zlotu nr 10 AstroShow.

DELTA OPTICAL ASTROSHOW NR 10 ŻNIN 2021

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 10:12
26
sie

27 sierpnia 2021 – ostatni dzień w pracy

27 sierpnia 2021 – to mój ostatni dzień w pracy.

Moja fala, przycinana codziennie od maja po 1 cm wygląda już tak:

Od żony dostałem pamiątkowy dyplom:

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 20:36
18
sie

Od wielu lat fascynuje mnie polonez „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego. Zawsze marzyłem móc zagrać ten utwór. Od kilku miesięcy rozpocząłem naukę gry na instrumentach klawiszowych, a od lipca wreszcie zacząłem po trochu grać na dwie ręce. Od 7 sierpnia intensywnie ćwiczę ten utwór i po jedenastu dniach spróbowałem go nagrać. Oczywiście wybrałem najprostszą wersję nutową jaką znalazłem, a i tak niektóre fragmenty jeszcze bardziej uprościłem. Mimo tej prostoty bardzo mnie cieszy to co tu słychać. Nawiązując do tytułu utworu, muzyka ta jest tłem do przewijających się pięknych widoków naszej Ojczyzny. Zdjęcia do tego filmu wykonaliśmy z moją małżonką podczas licznych naszych podróży po Polsce.

POŻEGNANIE OJCZYZNY – Michał Kleofas Ogiński

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 18:25
12
sie

NOC OBSERWACYJNA

W nocy z 11/12 sierpnia w Piotrkowie niebo było bezchmurne. Postanowiłem sprawdzić czy Perseidy w przeddzień maksimum są z miasta widoczne. Zaobserwowałem jeden ładny, długi i jasny ślad. Drugi meteor już był z innego roju lub to był sporadyczny, bo leciał nie z tego kierunku co Perseidy.

Przy okazji tej obserwacji naświetliłem trzy zdjęcia nieba wykonane n głowicy mojej konstrukcji i wykonania F80K. Jak na warunki miejskie zdjęcia wyszły świetnie  :)

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 15:26
31
lip

Czerwone jabłuszko

To moje kolejne nagranie. Tym razem znana melodia Czerwone jabłuszko.

CZERWONE  JABŁUSZKO

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 12:45
25
lip

Księżyc wsród gigantów

W sobotę blisko północy widać było na niebie nasze dwie największe planety, a pomiędzy nimi, w pobliżu Saturna, znajdował się Księżyc w pełni. Bonusem dla mnie był przelot samolotu obok Jowisza. Dzisiaj w niedzielę po 23-ciej i do końca nocy Księżyc będzie bliżej Jowisza.

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 11:28
23
lip

Prząśniczka – Stanisław Moniuszko

Przedstawiam kolejną próbę zagrania znanego utworu w moim wykonaniu. „Prząśniczkę” poznałem, gdy byłem małym chłopcem. Oglądając telewizję dawno, dawno temu, kiedy transmisja miała być nadawana na żywo z Łodzi. Wtedy na ekranie pojawiało się czarno-białe zdjęcie fragmentu tego miasta, a w tle słychać było pierwsze takty „Prząśniczki”. Bardzo lubię ten utwór, a szczególnie w brawurowym wykonaniu naszego znanego duetu fortepianowego Marka i Wacka. Do takiej techniki ich gry na fortepianie nie mam najmniejszych szans się nawet zbliżyć. Cały czas mam świetną zabawę grając na klawiszach. Zawsze marzyłem zagrać sobie ten utwór nie tylko prawą ręką linię melodyczną, ale bardzo chciałem lewą ręką zagrać akompaniament. I wreszcie po wielu latach wziąłem się za granie, a po kilku dniach intensywnych ćwiczeń moje marzenie spełniło się, co pokazuję na tym nagraniu. W Rolandzie JUNO DS można ustawiam dowolne brzmienie kilku instrumentów przy naciskaniu na jeden klawisz, dzięki czemu można sobie dopasować takie brzmienie jakie mi pasuje dla danej melodii. Na emeryturze mam nadzieję mieć więcej czasu na ćwiczenia. Miłego słuchania mojego amatorskiego grania  :)

PRZĄŚNICZKA – STANISŁAW MONIUSZKO

 

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 10:46