Skip to content

Ostatnie posty

31
sie

AstroShow 11 w Trzebawiu

Zapraszam do obejrzenia mojej fotorelacji z kolejnego AstroShow nr 11 w Trzebawiu, którego organizatorem była Delta Optical

AstroShow 11 fotoreportaż

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 12:26
28
lip

Dwa nowe nagrania

Zestawiłem klawiaturę MIDI -  FL KEY37  razem z KORGiem i nagrałem dzisiaj dwa utwory z podkładem, którego utworzyłem w FL Studio.

MARSZ TURECKI

https://youtu.be/d47E7BhDQMg

 

RENDEZ VOUS cz. 4   Jean Michel Jarre

https://youtu.be/19efLJWPMSE

 

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 18:10
18
lip

Kometa przez teleskop MIKRON TN 122/630

Na jeszcze ciemniejącym niebie, również z balkonu, kometa C/2017 K2 PANSTARRS jest lepiej widoczna niż wczoraj. Nie zrobiłem flatów dlatego musiałem zrobić cropa centrum kadru. Winietowanie było spore.

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 0:17
17
lip

Kometa C/2017 K2 PANSTARRS widoczna na niebie

Kometa C/2017 K2 PANSTARRS w towarzystwie M10 i M12
W sobotę wieczorem wypogodziło się w Piotrkowie i uwieczniłem przelot komety w pobliżu dwóch gromad kulistych. Aparaturę ustawiłem kiedy już Księżyc był nad horyzontem i mimo miejskich warunków mam pamiątkowe zdjęcie swojej kolejnej komety. Chyba kiedyś skuszę się i spróbuję policzyć ile ich zaliczyłem.
mapka z efemerydą komety na najbliższe dni:
Opublikowano przez JaWil o godzinie: 1:09
25
cze

Sobotni pokaz Słońca w PTMA Warszawa

Piękna pogoda i pokaz Słońca PTMA Warszawa na tarasie CAN+MK przy ul. Batyckiej – bardzo udany. Było super.

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 21:46
18
cze

Nasza 17 rocznica

Aldona, dużo zdrowia i dziękuję za nasze wspaniałe wspólne lata.

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 12:36
2
cze

Marsz Turecki – wersja rozrywkowa – końcowa

Znowu dużo ćwiczeń i na Korgu nagrałem wersję ostateczną (jak na razie) w tempie jeszcze szybszym 105 (210) i w wersji rozrywkowej z podkładem perkusyjnym. Teraz podoba mi się bardzo. Mój cel został osiągnięty  :) .

http://www.astrojawil.pl/muzyka/marsz_korg.mp3

 

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 10:01
27
maj

Marsz Turecki – nowe nagranie

Po kilku dniach ćwiczeń nagrałem ponownie Marsza Tureckiego Mozarta, ale tym razem na KORGu i to w szybszym tempie. W nagraniu z 4.05.2022 miałem ustawione tempo na 80, a teraz dałem 100.  Po odsłuchaniu tamtego nagrania stwierdziłem, że to jest zbyt wolno i dlatego teraz podniosłem tempo, ale aby nie było tak samo, to zmieniłem instrument. Posłuchajcie:

MARSZ TURECKI – MOZART – tempo 100

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 18:25
25
maj

Temat miłosny – moje nowe nagranie.

Zapraszam do wysłuchania mojego nowego nagrania i obejrzenia filmu, w którym słychać tę muzykę.

FILM:  Aldona i Janusz

Historia tego nagrania jest następująca. Zaczęło się od zmywania naczyń i garnka po zupie. Zwykle, kiedy wykonuję jakiś czynności mniej ciekawe i absorbujące mnie manualnie, to włączam muzykę na słuchawki. Inni w takich przypadkach włączają radio, czy telewizor, a ja lubię posłuchać sobie muzyki z You Tube. Wybieram jakiś mój ulubiony utwór i muzyczka uprzyjemnia mi te mniej ciekawe zajęcia. Tak właśnie było podczas zmywania garnka. Mój wybrany utwór skończył się, a You Tube wtedy automatycznie podsuwa jakieś następne nagrania. Ja miałem mokre ręce i nie chciałem obsługiwać takimi dłońmi telefonu i musiałem cierpliwie poczekać, czego mi przyjdzie teraz słuchać. Kiedy zaczęły dochodzić do mnie pierwsze takty nie mogłem poznać co to jest. W miarę upływu czasu muzyka zaczęła mi się coraz bardziej podobać i moja ciekawość co to jest w końcu wzięła górę,  wytarłem ręce i zobaczyłem, że jest to temat miłosny z Romeo i Julia. Gdybym przerzucał utworki na You Tube czytając tytuły, to nie włączyłbym tego. Ale wtedy zmuszony byłem tego wysłuchać. Utwór zafascynował mnie do tego stopnia, że słuchanie tego w kółko nie wystarczyło i postanowiłem zagrać to sam, jako iż od pewnego czasu wciągnęło mnie granie na klawiszach. Postanowiłem nagrać własną aranżację tego utworu na miarę moich możliwości. Aby to ładnie brzmiało, to rozpisałem sobie schemat utworu i wybrałem kilka instrumentów, które wykorzystałem w nagraniu.  Każdy instrument nagrywałem osobno przy użyciu metronomu, aby wszystko pasowało do siebie. Całość zmiksowałem na komputerze i efekt końcowy bardzo mi się podoba. Kompozycja jest piękna i według mnie, uzyskałem spodziewany efekt.

Ponieważ jest to temat miłosny, to pomyślałem sobie, że zrobię film z miłością mojego życia, czyli moja żoną. W tym roku będziemy mieli wkrótce 17 rocznicę ślubu i 18-tą rocznicę naszej znajomości.

 Życzę miłych wrażeń podczas słuchania tego pięknego utworu i oglądania tego filmu.

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 18:26
5
maj

Maciej Pawłowski

Dzisiaj odwiedził mnie Maciej Pawłowski, o którym w Wikipedii można przeczytać:

 ”polski kompozytor, dyrygent, reżyser, aranżer, producent muzyczny i pedagog; od 1998 r. jest kierownikiem muzycznym licznych premier musicali w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Jego rock opera „Szambalia” do tekstów Anny Nowak-Otto, jako pierwsze w historii dzieło musicalowe polskich twórców, miała swoją premierę w Londynie (15 lipca 2014 r.) Jako dyrygent poprowadził ponad 3500 przedstawień i koncertów.

Jest autorem muzyki do kilkudziesięciu przedstawień teatralnych oraz kierownikiem muzycznym polskich prapremier musicali: Les Misérables, Upiór w operze, Akademia pana Kleksa, Taniec wampirów, Koty, Grease, Miss Saigon, Fame, Crazy For You, Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze, Aladyn Jr.

Jest absolwentem Sekcji Dyrygenckiej przy Wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji, Rytmiki i Wychowania Muzycznego w Akademii Muzycznej w Łodzi klasy prof. Henryka Blachy.

Jest założycielem sieci autorskich szkół musicalowych (Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego) kształcących młodzież w zakresie śpiewu musicalowego, tańca i sztuki aktorskiej. W 2018 r. stworzył Teatr Muzyczny Artland.”

Był to dla mnie zaszczyt gościć tak wielkiego Muzyka w moim domu.  Obaj pasjonujemy się astronomią, co było głównym przedmiotem spotkania, ale Maciej zobaczył mój kącik muzyczny, w którym spędzam ostatnio sporo czasu na nauce gry na klawiszach.

Opublikowano przez JaWil o godzinie: 12:41